ČeMBA sloupek / Velo 05–2020

VV

Musíme si pomáhat aneb sny se mají plnit nejen o Vánocích


Předpokládám, že jste také přispěli Rychlebským stezkám na vybudování nového trailu, vlastně nových trailů, a ještě zbylo i na údržbu a likvidaci následků kůrovcové kalamity a větrné smrště. Vybralo se zkrátka mnohem, mnohem víc, než by se „náčelníkovi“ Pavlovi Horníkovi kdy snilo, a to je vlastně opravdu dobře! Každý biker, co tam kdy byl a jemuž tepe srdce na pravém místě, přispěl nemalou částkou, protože si ježdění tam všichni bereme za své. Víme, že každá koruna bude účelně využita, je to naše vlastní investice do toho možná nejlepšího bikování u nás.

A jako bonus k tomu bude ještě každý už navždy zapsán na tabuli dárců.

Ale nejenom Rychlebskými stezkami živ je biker a o bikerovu přízeň se hlásí i další zajímavý projekt na HitHitu. Ambice má mnohem menší, míří lehce jiným směrem, ale určitě také stojí za pozornost a za zamyšlení, jestli nám ještě v peněžence něco náhodou nezůstalo. Komunitní Centrum cyklistiky v Plzni pro širokou veřejnost, no nezní to minimálně zajímavě? Ano, zní.

Je samozřejmě na zamyšlenou, jestli jsou crowdfundingové kampaně tou pravou cestou a jestli by financování nemělo probíhat jiným způsobem. Moje zkušenost je taková, že jejich autoři si tuto cestu financování nevybírají jako tu nejsnadnější, ale spíše jako tu poslední, když už se všechny ostatní možnosti ukázaly jako nereálné či nemožné. Většinou je to tak, že jim financování projektu slíbí obec, město či kraj, ale nakonec z toho bohužel sejde, ať už z jakéhokoliv důvodu. Nyní je to pandemie, předtím to byla výměna politické garnitury po volbách nebo třeba orkán. Zkrátka priority jsou rázem jinde. Ovšem vzdejte se svého snu, to přece nechce nikdo z nás. Velmi pozitivní je, že se takto vybrané peníze od komunity bikerů nezpronevěřily, ale výsledek je takový, jak byl slíbený. Příklady? Dostavba Kozího trailu na Trutnov Trails, Bikepark Hradiště, cesta Michala Kosíka a Daniela Pahyl Bařáka do Whistleru a mnohé další.

Opravdu velké díky všem, kteří pomáhají plnit bikerské sny. Komunita funguje!

Václav Volráb, předseda ČeMBA
vaclav.volrab@cemba.eu

 


CeMBA-piktogramy-300px

Materiál poskytl časopis Velo

velo

Původní text ke stažení v PDF: CeMBA-sloupek-Velo-05-2020 (0,7 MB)

Další ze sekce Převzato z médií

 

ˆ

 

Partneři a sponzoři ČEMBY