Z našich luhů a hájů – trailové novinky v Trail park Klínovec

Trail park Klínovec

V minulém roce se nám podařilo dokončit všechny naše naplánované stavby. Takže sezonu 2020 zahájíme s kompletní kilometráží 30 km klesajících trailů obsluhovaných lanovkou. Posledním chybějícím kouskem do skládačky bylo dokončení trailu Baron do jeho celkové délky 6 km. To se nám podařilo v říjnu 2019 a poslední dva víkendy v sezoně už se dalo po Baronu sjet až ke spodní stanici lanovky. V říjnu si ho takhle komplet vyzkoušelo jen pár desítek, maximálně stovek bikerů, takže pro většinu to bude letos velká novinka a trail Baron je zase o podstatný kus lepší. Další novinkou bude změněný pumptrack, který jsme stihli předělat ještě v listopadu a prosinci. Pumptrack bude nyní mít delší venkovní a kratší vnitřní okruh, které se spolu dají různě kombinovat.

Rozhodně největší novinka se týká naší půjčovny. Navázali jsme novou spolupráci a od sezony 2020 u nás bude k vyzkoušení pořádná flotila kol Mondraker. K dispozici bude celá škála špičkových trailových a all mountain kol – modely Dune R 27, Foxy R 29, Foxy Carbon 29, závodní enduro speciál Superfoxy Carbon i dětská trailová kola. Bude to jízda, jsme z této nové spolupráce nadšení.

No a kdy to celé vypukne? Pokusíme se otevřít co nejdříve, jak to současná složitá situace dovolí. Na údržbě se již pracuje a chceme být připraveni na možné otevření 1.5.2020. Slíbit v tuto chvíli ale nelze nic a jistě to každý chápe. Na více než polovině kopce navíc stále leží sníh a traily jsou neustále vlhké a tím pádem i náchylné k poškození. Prosíme bikery, aby z obou důvodů – karanténních opatření i nepřipravenosti trailů, byli trpěliví a prozatím na traily nevjížděli a vyčkali na oficiální otevření. Děkujeme.

Jakmile zahájíme provoz, plánujeme mít otevřeno v květnu od čtvrtka do neděle, uvažujeme, že bychom zařadili i středu. V červnu bude otevřeno všechny dny kromě pondělí. Od července do konce září pak pojedeme každý den. V říjnu pak pravděpodobně středa-neděle. Plus celou sezonu samozřejmě pojedeme i ve svátky.

Aktuální informace najdete na trailpark.cz

Veškeré info o Trail park Klínovec na mtbczech.cz

novinky-klinovec1

Další ze sekce Ostatní aktuality

 

ˆ

 
novinky-klinovec-logo

Partneři a sponzoři ČEMBY