TZ: Novým ředitelem Singltrek pod Smrkem o.p.s. je Jaromír Spěšný

15.1.2024, Nové Město pod Smrkem

Organizace zodpovědná za údržbu a rozvoj stezek Singltreku pod Smrkem má od ledna 2024 nového ředitele. Jaromír Spěšný na této pozici vystřídá dosavadního dlouholetého ředitele Lukáše Novotného, který má po 12 letech na této pozici namířeno k dalším profesním výzvám.

Singltrek pod Smrkem je mezinárodně proslulá rozsáhlá síť přírodě blízkých stezek pro terénní cyklistiku umístěných v blízkosti Nového Města pod Smrkem do severních svahů Jizerských hor. Jedná se o největší síť stezek ve střední Evropě a největší investici Lesů ČR, s.p. do rekreace. Stezky Singltreku pod Smrkem jsou harmonicky zakomponovány do přírodního prostředí majestátní hory Smrk a poskytují zážitky z jízdy na kole cyklistům všech věkových skupin i úrovní zdatnosti.

Singltrek pod Smrkem, o.p.s. je nezisková veřejnoprávní organizace, která má za úkol udržovat a rozvíjet stezky Singltreku pod Smrkem. V příštích letech ji čeká zajištění rekonstrukce části stezek a získávání finančních zdrojů pro pokrytí těchto nákladů.

Jaromír Spěšný je bývalým vicemistrem světa v cyklotrialu. Po ukončení závodní kariéry pracuje jako projektový manažer pro známé cyklistické značky a nyní se ujímá též funkce ředitele Singltrek pod Smrkem, o.p.s., kde uplatní své zkušenosti z řízení projektů a komunikace.

„Stezky Singltreku pod Smrkem jsou v intenzivním provozu již neuvěřitelných 15 let. Rekonstrukce některých úseků je již nevyhnutelná a zároveň je potřeba provést menší optimalizaci sítě,“ říká Tomáš Kvasnička, zakladatel Singltreku pod Smrkem a projektant stezek.

„Jaromír Spěšný přináší na Singltrek pod Smrkem tolik potřebnou novou energii na zvládání nadcházejících náročných výzev,“ říká Jan Pospíšil, starosta obce Lázně Libverda a předseda správní rady Singltrek pod Smrkem, o.p.s. „Zároveň bych tímto chtěl za celou správní radu Singltrek pod Smrkem, o.p.s. a všechny partnery projektu poděkovat dosavadnímu řediteli Lukáši Novotnému za odvedenou práci a popřát mu mnoho dalších úspěchů.“

„Singltrek pod Smrkem a komunitu lidí okolo něj mám rád už mnoho let a těší mne, že nyní mohu také pracovat na jeho prospěchu“, říká Jaromír Spěšný. „Ze začátku se budu soustředit na navázání úzké spolupráce s expertem na stezky Singltrek s.r.o. a jednotlivými nástupními místy (Singltrek Centrum u koupaliště, Bikecentrum Libverda a Centrum u Kyselky). Dále bude potřeba sjednotit reprezentaci organizace, nastavit strategickou vizi a zajistit aktivní fundraising.“


Jaromír Spěšný ředitel
jaromir.spesny@singltrek.cz
Singtrek pod Smrkem, o.p.s.
Lázně Libverda 16, 463 62
IČO 28736010


Singltrek pod Smrkem
www.facebook.com/singltrekpodsmrkem
www.podsmrkem.singltrek.cz
info@singltrek.cz

Další ze sekce Ostatní aktuality

 

ˆ

 

Partneři a sponzoři ČEMBY