PORADENSTVÍ ČeMBA PŘI REALIZACI PROJEKTŮ NOVÝCH TRAILŮ JE STÁLE ŽÁDANĚJŠÍ


Zajímá vás, na čem se ČeMBA podílí v rámci nových projektů v České republice?  Za poslední rok jsme na požádání navštívili více než osm nových lokalit, kde je velký zájem budovat novou infrastrukturu pro terénní cyklistiku. Radili jsme například přípravě projektu trailů v Novohradských horách, naše poradenství také ocenili na Vysočině, konkrétně v jejím krajském městě Jihlavě. Na financování projektu singletrailového areálu bylo zažádáno o dotaci do příslušného regionálního operačního programu a nyní se čeká na rozhodnutí hodnotitelů o úspěšnosti žádosti.


Obdobný projekt je před realizací na Opavsku, konkrétně kousek pod hrází přehrady Kružberk. Soukromý investor zde v letošním roce začne budovat menší, avšak velmi atraktivní singletrailový areál v krásném lesním prostředí a v těsné blízkosti řeky Moravice. Název trailu je Mlýnská stezka dle nedalekého mlýna a v něm vybudovaného hotelu.  ČeMBA zde byla nápomocna poradenstvím při povolování projektu a připomínkování návrhu tratí.


Dalším a poměrně velkým projektem je aktivita města Vrbno pod Pradědem, kde jsme se spolupodíleli na zpracování analytické části žádosti o dotaci do ROP Moravskoslezsko. Ve Vrbně pod Pradědem chtějí gravity tratě a je zde velký potenciál a především chuť pokračovat v dalším rozvoji trailů formou singláčů. Ty mají v horizontu několika málo let propojit Vrbno se sousedními městy a obcemi na Jesenicku.


Ambiciózní projekty se chystají v bikovém resortu na Valašsku. Tady by již letos měla být zahájena realizace první části projektu Bike trails Valašsko, v rámci něhož bude vybudováno v různých místech regionu několik desítek kilometrů singletrailu.


Zmíněné aktivity jsou jen jedním z prvků náplně činnosti ČeMBA v oblasti poradenství. Velkou roli naše asociace sehrává při komunikaci se stavebními úřady, které rozdílně hodnotí jednotlivé záměry.


Report o stavu uvedených projektů a o dalším rozvoji MTB infrastruktury vám budeme pravidelně přinášet na našich www stránkách.

Další ze sekce Dění v ČEMBA

 

ˆ

 

Partneři a sponzoři ČEMBY