Novinky z IMBA EU

V nedávné době jsme vás informovali o tom, jak pokračuje IMBA EU. Dnes přinášíme další stručné info. Nové webovky, členství, budování a údržba stezek - to je ve zkratce, o čem se níže dočtete.

Webové stránky

Na adrese www.imba-europe.org se usídlily zbrusu nové stránky této organizace. Ještě se na nich pracuje, avšak základ je hotový a můžeme se zde dočíst základní informace o několika zakládajících organizacích, mezi nimiž jméno ČeMBA nechybí, ale také aktuální informace z bikového dění v Evropě. Web by se měl začít také překládat do několika dalších jazyků.

Prosazování práv bikerů

V Brusselu se uskutečnilo setkání zástupců IMBA EU s generálním tajemníkem a dalšími zástupci ECF (European Cyclist Federation), které bylo dle slov předsedy IMBA EU Marka Torsiuse pozitivní. Proběhlo také několik dalších setkání, na jejichž základě doufáme bude snazší v budoucnu přijmout do IMBA EU zaměstnance, který tuto agendu bude mít na starosti.

Členství

Členové výkonného výboru již schválili proces podávání žádostí a přijímání národních organizací jako členů. Očekáváme, že v blízké době budeme k tomuto mít více informací.

Projekt budování / údržby stezek

I letos budou probíhat, po loni v Athenách úspěšně odstartovaném, školení v budování a údržbě trailů a to i u nás v České republice na začátku října. V současné době se přesná podoba školení ještě ladí, stejně tak jako cena. IMBA EU hledá sponzora či subjekty, které by se na financování podobných aktivit v rámci IMBA EU chtěli spolupodílet a tak umožnili cenu pro účastníky co nejnižší.

Letos v létě také bude Trail Solutions opět pracovat na rozvoji několika projektů ve Švýcarských Alpách ve spolupráci s Allegra Tourismus.

Ride Congress Chur a Eurobike

V srpnu se IMBA EU společně s německou DIMB zúčastní veletrhu Eurobike ve Friedrichshafenu a v září se pak IMBA EU objeví jako partner kongresu Ride Mountainbike ve Švýcarském Churu.

Další ze sekce Ostatní aktuality

 

ˆ

 

Partneři a sponzoři ČEMBY