#nechkolodoma #dejsipauzu

Můžeme nebo nemůžeme jezdit na kole?
A chceme vlastně na kole jezdit?


#nechkolodomaPřestože dle výkladu vládního nařízení je pobyt/pohyb v přírodě povolený a na kole se tedy (zřejmě) jezdit opravdu může, tak je zcela na místě se na celou problematiku podívat i z jiného úhlu pohledu, byť zcela jistě kontroverzního. Chceme na kole jezdit, je to nutné, je to tolik potřeba?

Je určitě třeba jezdit osamoceně a také velmi opatrně. Proč opatrně?
V této pro zdravotnický personál velmi nelehké době by opravdu nebylo dobré jim přidělávat ještě další starosti nějakým úrazem.
Nejde samozřejmě jen o zdravotníky, ale o veškerý IZS v případě vážné nehody.
Veškeré tyto síly je dnes třeba napnout jiným směrem a nepřetěžovat dále již značně přetížený systém.
A to za sebou mám jen první náročnější týden.

Samotný pobyt v přírodě je blahodárný, to my bikeři přeci moc dobře víme. Zkusme to vše teď na těch pár týdnů vnímat v jistém zvolnění a nehoněním se za segmenty, tepy a watty. Opatření mohou trvat i více týdnů a jen doma sedět nejde. Nechejme ale kola doma, vyjděme na stezky pěšky a o samotě nebo jen s těmi nejbližšími, s kterými jsme stejně v denním kontaktu. Pojďme v tom příkladem, nehroťme to a zbytečně neriskujme. Stejně už není kam a proč spěchat, teď už to opravdu nedoženeme.

Update: Cesta do práce na kole tímto samozřejmě myšlena není, to je jistě bezpečnější varianta než hromadná doprava. Také prospěšnější než jízda autem, pohyb je potřebný i důležitý. Ani to není žádný příkaz či nařízení, jen úvaha k zamyšlení a jiný úhel pohledu, který možná někoho ani nenapadl.


odkaz na rámeček na profilovku: www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=600468830534124

Václav Vlk Volráb
předseda ČeMBA, z.s.


 

nechkolodoma-cover

 

Další ze sekce Ostatní aktuality

 

ˆ

 

Partneři a sponzoři ČEMBY