Kandidáti do Výkonného výboru občanského sdružení

 

Lednová mimořádná členská schůze zvolila dva členy s ročním mandátem. Jedná se o Sandru Tejneckou a Jiřího Bartoňe. Na blížící se členské schůzi bude volba dvou členů výkonného výboru. Do 13. listopadu 2011 ohlásili kandidaturu čtyři členové ČeMBA. Jedná se o stávající členy Výkonného výboru Sandru Tejneckou a Jiřího Bartoně. Nově na post člena Výkonného výboru kandidují Roman Kakabus a Tomáš Kysučan.

 

Představení kandidátů:

 

Sandra Tejnecká

27 let, Olomouc, Štěpánov u Olomouce

 

Zaměstnání: OSVČ – grafické studio

Koníčky: Na kole jezdím něco mezi XC a FR, nejvíce si užívám jízdu z kopce, jsem častým návštěvníkem bikeparků a bike resortů, jinak mým dalším koníčkem je i má práce, tedy design.

Vztah k ČeMBA: Členkou ČeMBA jsem od roku 2007 bez přerušení a v roce 2011 členka výkonného výboru. Udržení Čemby v chodu považuji za klíčové, a proto se snažím pro ni dělat maximum, co mi čas, síly a schopnosti dovolí.

Vize ČeMBA a očekávaný přínos své osoby: Vzhledem k obtížné situaci, ve které se ČeMBA v uplynulém roce ocitla, kdy nebylo možné oficiálně vykonávat prakticky žádnou činnost ve jménu Čemby, mě mrzí, že tak nemohlo dojít k výraznému posunu ať už ve vnímání Čemby většinou bikerů, tak také v její činnosti. Na druhou stranu toto období ukázalo, že je o co bojovat a že především existují lidé, kteří chtějí obhajobě bikování věnovat mnoho času, a to jak z řad současného VV, tak i členů.

Jelikož se ale již Čembě víceméně rozvázaly ruce, rozhodně nechceme usnout na vavřínech a proto již aktivně organizaci presentujeme (v době, kdy toto píši, jsem stále členkou VV, proto píši v přítomném čase a množném čísle) a snažíme se její jméno očistit. Zároveň je ale jasné, že činnost Čemby spadá do hlubších měřítek, není pouze o sebeprezentaci a věřím, že takové činnosti bude čím dál tím více, jelikož je potřebná.

Už proto opět kandiduji do výkonného výboru, protože jsem přesvědčena o tom, že ten musí fungovat jako tým, zároveň však musí připouštět názorovou diverzitu, avšak nenechat se jí rozhádat nebo omezit díky neshodám svou činnost.

Do tohoto týmu bych chtěla přispět a doufám, že také přispívám, svými znalostmi a zkušenostmi v oblasti marketingu, kterému bych se nyní chtěla věnovat ještě více. Jako čím dál více důležitější vidím vnímání bikerů laickou i odbornou veřejností a to, zda jsou bikeři vnímáni jako neodmyslitelná součást lesní rekreace, anebo okrajová skupina, na kterou není třeba brát zřetel při omezování vstupu do lesa apod.

Oproti mé loňské kandidatuře se mé vnímání Čemby v těch nejdůležitějších ohledech nezměnilo. Čembu beru jako odbornou, lobistickou organizaci za práva bajkerů. Náplň její činnosti by tedy měla být následující: dohlížet nad možnostmi volného pohybu terénních cyklistů v přírodě po stávajících lesních cestách a stezkách včetně turistických chodníků, vyjednávat o této problematice s úřady, a ochranářskými subjekty typu CHKO, lobovat za práva bajkerů u politiků apod. Dále podporovat projekty, které mají příznivý dopad na případné zlepšení podmínek pro cyklisty (např. Rychlebské stezky, Singltrek pod Smrkem, ale i různé bikeparky pro technické způsoby ježdění) a stejně tak podporovat iniciativy, které si kladou za cíl zachovat stávající možnost pohybu po stezkách (např. Kola na Křivo).

Nemělo by v postojích Čemby docházet k vyčleňování různých skupin bajkerů na ty, které budou podporovány a které ne, avšak vždy by to mělo mít něco společného s terénní cyklistikou – tzn. rovný přístup ke všem skupinám (XC, enduro, sjezd, turisti apod.) zúčastněných členů.

 

Jiří Bartoň

25 let, Praha, student

 

Vzdělání: student magisterského programu Architektura a stavitelství na FSV ČVUT

Koníčky: Práce, kolo a ČeMBA. A pak spousta dalších věcí, na které většinou nezbývá čas.

Vztah k ČeMBA: Do minulé volby výkonného výboru jsem vstupoval s tím, že je třeba zachránit Čembu, někdo to prostě dělat musí. Po necelém roce působení bych se rád posunul od zachraňování ke konání a teď se k tomu otevírá prostor. V uplynulé době jsme se snažili vyvíjet alespoň činnosti, které nám předběžné opatření nezakazovalo. Mezi věci, na kterých jsem se podílel, mohu počítat vzniklou tradici vyjížděk, které nebyly jen o příjemném projetí a setkávání se, ale pokusily se nastavit formát pro zaznamenávání a zveřejňování tras. Byli bychom rádi, kdyby se toto zúročilo jak v dalším rozšiřování databáze tras členy, ale také v sekci prezentace MTB v ČR v rámci projektu Česko jede, o jejíž naplňování se ČeMBA hodlá ucházet. S tím souvisí i rozvahy nad specifickým MTB značením v Česku.

Snažili jsme se také udělat Čembu otevřenější k jejich členům i nečlenům. Počínaje vstřícnou komunikací, množstvím společných akcí a programovou anketou konče. Případné prodlevy v šíření informací pak nevznikaly z důvodu mlžení či zatajování, ale z důvodů právních, taktických, či prostě kvůli nutnému reakčnímu času jednotlivých členů vedení.

Za hlavní postupný cíl, který byl sledován, považuji navazování strategických kontaktů se zástupci orgánů státní správy, společností a všemi subjekty, které jsou pro biking v Česku významné. Mít osobní kontakty a dávat o sobě vědět je klíčem k úspěšnému naplňování programu Čemby a získávání nových členů. Kromě průběžné činnosti Vaška a Aldy považuji v tomto směru za velmi úspěšnou prezentaci ČeMBA na Bike Brno.

Pro Čembu se nyní otevírá velký prostor působnosti a plánů do budoucna je mnoho. Všichni z výkonného výboru se je snažíme uskutečňovat ve svém volném čase. Za mne mohu říct, že času mám spíš méně než více a je to často spíš povinnost než radost. Budoucnosti ČeMBA se však zúčastním rád ať už ve výkonném výboru, nebo jako řadový člen.


Roman Kalabus

36 let, Praha

 

Vzdělání: Vysokoškolské, UP Olomouc (rekreologie)

Zaměstnání: zabývám se budováním infrastruktury pro volný čas pro soukromé a veřejnoprávní subjekty, primárně pak infrastrukturou pro cykloturisty

Koníčky: Mojí zálibou jsou veškeré volnočasové aktivity odehrávající se v přírodě. Musím se přiznat, že můj veškerý volný čas se točí kolem bikových aktivit. Kolo aktivně vyjížďkami v rámci Specialized Bike resortu Valašsko, který je tak trošku mým dítětem. Bavím se budováním cyklistické infrastruktury i profesně. Z dalších zálib mohu uvést lyže, jsem členem Horské služby ČR, což je vlastně taky koníček. Mám rád, když je sranda a určitě ji nezkazím

Vztah k ČeMBA: Členem ČeMBA jsem střídavě. Nápad vzniku organizace mě nadchl a jsem přesvědčený, že ČeMBA musí být hlavním hnacím motorem terénní cyklistiky v ČR. Jako každého mě rozhodili problémy v loňském roce. ČeMBA je dle mě životní styl a ten je v plném souladu s tím mým.

Vize ČeMBA a očekávaný přínos své osoby: Chybí mi aktivita při realizaci větších projektů, domnívám se, že na spory s bývalým vedením je potřeba zapomenout a musíme se posunout dál. Jsem připravený pomoci při realizaci místních projektů v jednotlivých regionech odbornou garancí, mám poměrně velké zkušenosti s projekty spolufinancovanými s různých dotačních titulů i se samotnou stavební realizací trailů i administrativou celého řízení jednotlivých projektů. Rád pomůžu a snad se díky tomu i ČeMBA může posunout dál.

 

Tomáš Kysučan

31 let, Olomouc

 

Vzdělání: Student UP Olomouc (Rekreologie, Management zdravého životního stylu)

Koníčky: Převážně sport – MTB a lyžování, hudba

Vztah k ČeMBA: Můj vztah je nyní opět pozitivní. Dříve jsem byl spíše pasivní člen, ale organizaci ČeMBA jsem vždy považoval za přínosnou.

Vize ČeMBA a očekávaný přínos své osoby: v současné době vznikají nově budované lokality, kde terénní cyklisté mohou realizovat své představy o bajkování. Rád bych využil své zkušenosti z budování Rychlebských stezek při pomoci s realizací výstavby podobných lokalit a projektů určených pro bajkery, či případné zajištění fungování již zrealizovaných projektů.

Rád bych také zapracoval na očištění jména organizace mezi bajkovou veřejností a podpořil její pozitivní přínos pro společnost.

 

Další ze sekce Dění v ČEMBA

 

ˆ

 

Partneři a sponzoři ČEMBY