ČeMBA a Josef Dressler uzavřeli dohodu o partnerství a vzájemné podpoře

Tisková zpráva ze dne 18.6.2014

Česká mountainbiková asociace, z.s. (ČeMBA) a nejzkušenější učitel jízdy na kole Josef Dressler uzavřeli dohodu o partnerství a vzájemné podpoře. Spolu s tím bylo Josefu Dresslerovi uděleno první čestné členství v  ČeMBA.

 

Václav Volráb, předseda ČeMBA, z.s.:

„V Čembě sdílíme Pepovu vizi o potřebě lépe ovládat kolo a tak si jízdu ještě více užívat než se na kole jen tak svézt. Toto pojetí ježdění přináší jednak větší radost, tak je i mnohem bezpečnější pro všechny kolem. My to tak sice máme napsané v našem Kodexu terénního cyklisty, ale Pepa Dressler to zábavnou formou dokáže všechny opravdu i naučit a to je mnohem důležitější. I proto jsem rád, že Josef Dressler je prvním čestným členem Čemby.

 

Josef Dressler, mistr světa v biketrialu a nejzkušenější učitel jízdy na kole:

„V Česku má jízda na kole velikou tradici a jezdí na něm snad každý. Je škoda, že hodně z těch, kteří mají horské kolo, vlastně ani neví, jak kolo správně používat a jak se s ním pohybovat v přírodě.  Navíc ten pohyb není v našich luzích, hájích a lesích až tak jednoduchý a cyklista je často vnímán jako horší návštěvník než lesnický traktor. A bohužel i než chodec. Fandím Čembě v jejich práci a zastupování nás horských cyklistů, kteří chceme jezdit  na kole v přírodě. Abychom měli kde jezdit a úřady nás braly jako lidi, kteří mají přírodu rádi a ne jako ty, kteří jí chtějí ničit. A současně v osvětě pro jezdce, kteří nevědí jak se správně na kole chovat. A proto  jsem hrdým členem sdružení prima lidí s názvem  ČeMBA a podporuji jejich snažení“

 


 

ČeMBA – občanské sdružení s celorepublikovou působností, které hájí zájmy českých terénních cyklistů. Členové se aktivně podílí na vytváření lepších podmínek pro terénní cyklistiku v Česku a snaží se touto aktivitou přinést prospěch také široké veřejnosti. Samotná činnost Čemby klade důraz na zodpovědné a ohleduplné chování k přírodě, lidem a majetku.

 

JOSEF DRESSLER

  • dvojnásobnný mistr světa, pětinásobný vicemistr světa, mistr Evropy a dvacetinásobný mistr republiky v biketrialu
  • nejzkušenější učitel jízdy na kole
  • autor knížek Škola kola a EnCYKLOpedie a dalších mnoha výukových článků
  • přemožitel Petřínské rozhledny a Žižkovského vysílače na kole
  • se svojí show exhibicionista a moderátor
  • trenér mistra světa v biketrialu Laca Janošky
  • učitel jízdy v časopise Velo a na seriálu Kolo pro život





Další ze sekce Dění v ČEMBA

 

ˆ

 

Partneři a sponzoři ČEMBY