Bajkeři pod most? A proč ne!


O tom, že na kole se dá jezdit všude nás přesvědčil projekt Davida Miklíka, který přišel s plánem využít volný prostor pod pražským okruhem u Hostivic.

 

Náhled vizualizace

 

Bajk skill centrum Ruzyně, to bude Pump line, Balanc Line, Ride line, Jump line a Dirt line. Prostor pro širokou bajkovou veřejnost. Díky různé obtížnosti tratí bude Bajk skill centrum sloužit nejen pokročilým bajkerům, ale také začátečníkům k osvojení bajkových dovedností jako překonávání překážek, trénink rovnováhy, zatáčení či skoky na malých i velkých překážkách.

A co je zde díky svému umístění nejlepší? Díky zastřešení pražským okruhem bude možno tratě využít za každého počasí. Tedy i za deště a sněžení.

 

 

V současné době se David Miklík spolu s Čembou snaží získat potřebné dokumenty a povolení, která jsou nutná pro zahájení realizace projektu.

 

 

Postavit pod mostem Bajk skill centrum Ruzyně je pozitivní i z druhého směru, nejen z toho bajkového. Z velké většiny takových prostorů se časem stávají místa na nelegální skládku či místa pro scházení sociálně slabších jedinců. Bajk skill centrum by prostor zkulturnilo a nabídlo další možnosti pro mimo školní aktivity mládeže z nedalekých sídlišť.

 

 

 

 

 

 

Projekt má svou fanouškovskou stránku na Facebooku ZDE

Prezentace projektu ke stažení ZDE (PDF)

 

Podobné využití prostoru pod mostem již existuje například v Německu pod dálnicí A96, kde je k dispozici jak dirtová tak BMX trať. Fanouškovská stránka na Facebooku ZDE

 

A americký sen u Seattlu ZDE

 

 

 

Další ze sekce Převzato z médií

 

ˆ

 

Partneři a sponzoři ČEMBY