Polorientační MTB happening Javornický pazdřivec - Javornické okruhy - 23.8.2014

 

Tisková zpráva projektu Javornické okruhy a Javornický Pazdřivec 

O víkendu 23.8.2014 se na trati jednoho z JAVORNICKÝCH OKRUHŮ odehraje první ročník poloorientačního MTB happeningu s názvem JAVORNICKÝ PAZDŘIVEC.

Jeho hlavní myšlenkou je nabídnout ideální prostor pro (ne)závodní setkání milovníků horských kol a ryzího MTB v krásné přírodě Javornické hornatiny na okraji NP Šumava.

Trasa JAVORNICKÉHO PAZDŘIVCE vede po jednom z nejkrásnějších a bikersky nejzajímavějších MTB okruhů našeho partnerského projektu JAVORNICKÉ OKRUHY, který se již začíná dostávat do povědomí širší cyklistické veřejnosti.

Kromě samotného, poměrně netradičního, pojetí, tak na bikery tak čeká oproti jiným - "klasickým" - MTB závodům spousta, dle našeho, velmi přitažlivých novinek!

Na trati se (ne)závodníci mohou těšit na mnohem více tzv. "singltrailových" úseků, technicky náročnějších sjezdových (ale i výjezdových) lahůdek, absolutní minimum asfaltu či šotolinových cest a v neposlední řadě i nádhernou přírodu hřebene Javornické hornatiny s výhledy na centrální Šumavu a Pošumaví a samozřejmě na majestátní královský hrad Kašperk ze všech světových stran!

Krom závodu samotného je pak připraven i zábavní večerní program s biketrial&parcour show a následnou afterparty s DJ´s.

Oproti klasice lehce pozměněné motto letošního ročníku je sice již řádně otřelé, ale dle našeho sedí: NE VŽDY JE DŮLEŽITÉ VYHRÁT, ALE ZŮČASTNIT SE! :-)

Generálním partnerem Javornického pazdřivce je značka TEASI - špičkové cyklo a outdoorové GPS navigace s unikátním systémem navigace po předem připravených trasách a která věnovala hlavní cenu super navigaci TEASI ONE 2!

Web tohoto MTB eventu najdete na adrese WWW.JAVORNICKYPAZDRIVEC.CZ

Součástí webu je i registrační formulář, takže pokud Vás vize společně sdíleného mountainbikového víkendu u nás na Javorníku oslovila, neváhejte a vyplňte jej, bude to stát za to! :-)

Tým Javornického pazdřivce se těší na setkání v sedle nebo večer u piva! :-)

----

Ilustrační fotky např. ZDE

Další ze sekce Pozvánky, akce, srazy

 

ˆ

 

Partneři a sponzoři ČEMBY