Tisková zpráva: Singletrack Glacensis – Bike resort Peklák otevírá

Bike resort Peklák Česká Třebová 19. června 2020 v 10:00 hodin otevírá pod silnou značkou česko-polské sítě Singletrack Glacensis * 15 km nových singletracků, 4 km zrekonstruovaných sjezdových tras, 25 km MTB okruh a nové nástupní místo se zázemím pro návštěvníky * nejvýznamnější rozšíření nabídky letních aktivit za posledních 14 let * efektivně investovaných 685 tisíc € z programu česko-polské spolupráce Interreg V-A

 

 

V České Třebové byla právě dokončena realizace výjimečného areálu pro příznivce cyklistiky a zdravého pohybu v přírodě. Peklák doposud nabízel zimní sjezdové lyžování a v létě sjezdové tratě pro specializovaná kola a sjezdy na terénních kárkách. V pátek 19. června 2020 svoji nabídku zásadně rozšiřuje pro veřejnost od dětí, méně zkušených cyklistů či seniorů i po velmi zkušené adrenalinové jezdce. Na své si přijde každý. Bike resort Peklák nově nabídne 15 km singletracků, tj. zábavných jednostopých jednosměrných stezek z přírodního materiálu v lese nízké a střední obtížnosti, po kterých je možné jezdit na horských či trekingových kolech nebo elektrokolech. Rekonstruovány jsou 4 km sjezdových tratí pro náročné bikery zejména na specializovaných sjezdových kolech, která areál zapůjčuje. Ve fázi dokončení je 25 km okruh MTB tras po stávajících cestách v okolí Pekláku. Velkým přínosem je nástupní místo, které nejen že rozšiřuje stávající parkoviště, ale nově nabízí mini kemp, informační zázemí, myčku kol a od srpna vybavenou opravárenskou stanici k rychlé opravě kola. Vstup do areálu a využití této nabídky je zdarma, na údržbu můžete dobrovolně věnovat příspěvek. Pro přepravu do horních partií areálu můžete dle kondice a chuti využít vleku nebo vlastních sil po nových trasách.

„Pevně věřím, že úsilí, které bylo projektu Singletrack Glacensis ve spolupráci s partnery Obcí Zdobnice a Gminou Bystrzycí Klodzkou věnováno, sklidí svoje ovoce. Česká Třebová se tu profiluje jako město sportu a skvělé místo pro bydlení. Zprovoznění singletracků se zázemím toto renomé zcela jistě umocní. Realizační tým odvedl dobrou práci, která ale otevřením areálu nekončí“, hodnotí tak místostarosta České Třebové Dalibor Zelený hlavní současný investiční projekt na území Města České Třebové.

Petr Hájek, předseda svazku Regionu Orlicko – Třebovsko a zástupce investora říká: „Náš svazek obcí v letech 2007 až 2010 otevřel síť cyklostezek údolím Tiché Orlice a Třebovky pod značkou Orlické cyklo a in-line království, které jsou velmi oblíbené. Vstup do projektu Singletrack Glacensis považuji za další obdobně odvážný počin, díky kterému se rozšíří stávající síť bike areálů s vlastním webem a propagací. Pevně věřím, že nové tratě přivedou do našeho regionu nové návštěvníky.“

„Těšit se můžeme na hlavní promoakci - na společnou bikerskou vyjížďku, která proběhne v sobotu 3. října 2020 na Pekláku. Instruktoři naučí začátečníky, jak se jezdí na singletracích a borci si prolítnou ty nejtěžší trasy. Promítat budeme skvělé filmy a kdo přijde, odnese si podle výkonu upomínkový předmět od trička po puzzle pro děti. Pevně věříme, že již budou moci přijet polští kamarádi“, sděluje Renata Šedová, manažerka projektu.

Region Orlicko – Třebovsko je rájem pro aktivní relaxaci v krásné přírodě na kolečkách všeho druhu.  

Petr Hájek – předseda svazku obcí Region Orlicko – Třebovsko, tel. 773 736 337
Dalibor Zelený – místostarosta Města Česká Třebová, tel. 730 800 020
Renata Šedová – OHGS s.r.o., manažerka projektu, tel. 603 956 870
www.orlicko-trebovsko.cz
www.peklak.cz


Bike resort Peklák
Bike resort Peklák

Bike resort Peklák
Bike resort Peklák

Další ze sekce Pozvánky, akce, srazy

 

ˆ

 

Partneři a sponzoři ČEMBY