Czech Downhill Top On Trail Cup: závod pro otrlé sjezdaře a enduro jezdce

Další ročník oblíbeného poháru s našlapanými tratěmi, férovým hodnocením, lákavými cenami a skvělou atmosférou je tady! Pokud fandíte sjezdu, nesmíte tam chybět. První kolo závodu si zajedete 30. 4. v areálu Ski Bílá, registrace už je v plném proudu!

O co jde

Legendární závod Czech Downhill Top On Trail Cup je seriál rozdělený do 7 kol (a 7 lokalit) různé obtížnosti, kde si v průběhu 5 měsíců každý adrenalinový MTB nadšenec najde to své, ať už patří mezi ostřílené jezdce, hobbíky nebo začínající bikery.

Czech Downhill Top On Trail Cup se zaměřuje na disciplínu sjezdu v celé jeho kráse, proto na trase nepotkáte jediný e-bike. Můžete si vybrat, které etapy pojedete, nic vám ale nebrání v tom zkusit štěstí na všech tratích, sbírat body a probojovávat se do finále (5 nejlepších výsledků rozhodne).

Seznámení s tratí

Jednou z must-have technikálií je seznámení se s tratěmi. Musíte si na nich předem dát tréninkovou jízdu, jinak nebudete připuštěni k závodu. Má to svou logiku – jednak vychytáte mouchy, jednak budete vědět, do čeho jdete.

Pro letošní rok byly pro downhillové řádění vybrány tratě napříč republikou – projedete (nebo spíš sjedete) si Beskydy, Ještěd i kopce ve Špindlu nebo na Dolní Moravě. Na to, že se závod koná příliš daleko od místa bydliště, se tak už jen tak někdo nevymluví. Mrkněte na soupis:

  • 1. 5. >> Beskydy – Bílá,
  • 15. 5. >> Krkonoše – Rokytnice nad Jizerou,
  • 29. 5. >> Jeseníky – MČR Kouty nad Desnou,
  • 19. 6. >> Beskydy – Velké Karlovice: Razula,
  • 14. 8. >> Krkonoše – Liberec: Ještěd,
  • 18. 9. >> Krkonoše – Špindlerův Mlýn,
  • 2. 10. >> Jeseníky – Dolní Morava.

Registrace na závod

Stačí pár kliknutí. Registrujete se na každý závod zvlášť, rozbalte si proto vždy popis jednotlivých tratí, kde najdete link na on-line registraci. Všechna kola závodu s odkazy na registraci jsou specifikována na webu hlavního partnera, e-shopu Top On Trail.

Ani startovné vás bolet nebude, příležitost parádně si zajezdit a vyhrát až 30 tisíc korun získáte za 1 200 Kč. A započítaná je i lanovka, kterou se vyvezete na kopec.

S licencí i bez

Nevlastníte licenci Českého svazu cyklistiky? Nevadí. Czech Downhill Top On Trail Cupu se můžete účastnit i bez ní. Pokud si ale chcete zajet pro titul a medaili z MČR, licence potřeba je.

Vydejte se na Czech Downhill Top On Trail Cup

Nemusíte patřit mezi závodníky tělem i duší. Na Czech Downhill Top On Trail Cup na vás čeká hlavně radost ze setkání s bikery podobného ražení a třeba i z posunutí vlastních hranic ve sjezdu na horském kole.

Další ze sekce Pozvánky, akce, srazy

 

ˆ

 

Partneři a sponzoři ČEMBY