Naučte se trasovat traily pod dohledem odborníků z IMBA

Naučte se trasovat traily pod dohledem odborníků z IMBA

Druhé IMBA školení trailbuildingu pořádané Čembou proběhne 20. a 21. září 2014 v Bike Aréně Vsetín. Předcházet mu bude legislativní seminář ČeMBA.

Podrobné informace o IMBA školení a ČeMBA semináři

 

 

Po pozitivních ohlasech na loňské školení stavění stezek pro horská kola a legislativní seminář Romana Kalabuse se letos uskuteční další kolo, a to jak IMBA školení trailbuildingu, tak i ČeMBA seminář. Tentokrát bude tématem školení jak traily správně naplánovat, jak je designovat a trasovat. Obě akce proběhnou v nově otevřeném areálu Bike Arény Vsetín.

ČeMBA seminář povede, stejně jako loni, Roman Kalabus, člen výkonného výboru ČeMBA, zakladatel www.trails.cz a bikeparku Kyčerka na Valašsku a vedoucí projektu SPECIALIZED BIKE RESORT VALAŠSKO. Proběhne v pátek 19. září od 9.00 a obsahově bude zaměřen především na legislativní podmínky pro stavbu MTB trailů v České republice. Účastníci se dozví kde a proč budovat terénní stezky, jaké jsou legislativní podmínky pro stavbu stezek v ČR, jaké druhy stavebních dokumentací jsou nutné dle podmínek stavebních úřadů, ale také jak realizovat výběrová řízení na dodavatele stavby trailu, či jaké jsou možné zdroje financování staveb trailů v ČR.

Následující dva dny budou patřit školení trailbuildingu pod vedením IMBA Trail Solutions. Jeho zástupci, kterými budou opět Shane Wilson (USA) a Mark McClure (UK), přímo v terénu ukáží, co přichystat ještě před prvním kopnutím do země a jak trasovat a plánovat budoucí traily. Školení bude probíhat v angličtině, bude zajištěn překlad do češtiny, avšak elementární znalost angličtiny je výhodou. Školení je vhodné pro všechny trailbuildery bez ohledu na to, zda jsou, či nejsou z České republiky. Pokud máte chuť se zúčastnit, ať jste odkudkoliv, nic v tom nebrání.

Účast na ČeMBA semináři přijde na 1100 Kč (v ceně je oběd a občerstvení), účast na dvoudenním školení IMBA Trail Solutions vyjde na 5600 Kč (200 Euro). I zde je zajištěn oběd a občerstvení, kapacita je ale omezena jen na 30 osob.

Jedním z partnerů školení je značka WTB, kterou na českém trhu zastupuje společnost BIKEZONE.cz. Ta pro každého účastníka školení daruje poukázku na odběr libovolného zboží značky WTB v hodnotě 1000 Kč.

WTB je jedna z mála firem na světě, co má TRAIL v názvu již více než 30 let. To je to, co nás zavazuje k podpoře a budování těch nejlepších trailů nejen v ČR. Proto jsme se na začátku roku stali partneři ČeMBA a i proto se chceme i nadále věnovat podpoře a vzdělávání všech trailbuilderů - “kopáčů”. Nově budované traily mají aktuálně na cyklistiku stejný vliv jako 29” kola a i u toho bylo WTB jako první. Vždyť vůbec první 29” byl vyrobený Markem Slatem před 15 lety. Vzdělávání je to, co velkou měrou ovlivňuje vnímaní trailů a stezek mezi širokou veřejností,“ řekl k podpoře WTB Pavel Vojtíšek z BIKEZONE.cz.

Pro účast není nutní žádná předešlá zkušenost se stavěním trailů. Podmínkou pro účast je pouze chuť a nadšení a včasné uhrazení poplatku. I pro již zkušené stavitele může účast na školení i semináři být velmi přínosná. Nejen, že se dozvíte přímé rady, tipy a zkušenosti od profesionálů, ale rovnou nabyté vědomosti budete moci přenést do praxe pod vedením těch nejlepších trailbuilderů, kteří vám budou ochotně radit. A to důležité na závěr, ze školení si odnesete certifikát IMBA o účasti na školení.

Podrobné informace:

Podrobné informace o IMBA školení a ČeMBA semináři

CHCI SE REGISTROVAT NA ČeMBA SEMINÁŘ

CHCI SE REGISTROVAT NA IMBA ŠKOLENÍ

CHCI SE REGISTROVAT NA OBOJÍ

 

Další ze sekce Pozvánky, akce, srazy

 

ˆ

 

Partneři a sponzoři ČEMBY